
W pracowni znajduje się 8 stanowisk imitujących pomieszczenia przystosowanych do wykonywania ćwiczeń z zakresu montażu, naprawy i demontażu instalacji elektrycznych. Do stanowisk doprowadzone jest zasilanie jednofazowe i trójfazowe w systemie TN-S. Pracownia wyposażona jest w nowoczesne narzędzia, elektronarzędzia oraz sprzęt potrzebny do wykonania bezpiecznej instalacji elektrycznej mieszkaniowej, a także przemysłowej. Uczniowie korzystają ze sprzętu kontrolno-pomiarowego (mierniki do badania skuteczności wyłączników różnicowoprądowych, mierniki rezystancji izolacji, mierniki impedancji pętli zwarcia).
W pracowni młodzież sporządza układy instalacji elektrycznych oświetleniowych, gniazd wtykowych, a także układy sterowane stycznikami, przekaźnikami oraz innymi tego typu urządzeniami.
Uczniowie nabywają umiejętności wykonywania instalacji elektrycznych, jednofazowych i trójfazowych, zgodnie z normami oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
Potrafią wykonać kompletną instalację mieszkaniową, z obwodami oświetleniowo- gniazdowymi wraz z instalowaniem osprzętu i podłączeniem rozdzielnicy.
Pracownia przygotowana jest do przeprowadzania egzaminów zewnętrznych sprawdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie elektryk.
Opiekunem pracowni jest Bogdan Zwoliński.